[ 24 lata doświadczenia ]

Zobacz nasze przykładowe realizacje

Marzysz o kominku we własnym domu?

NA DREWNO

Jest to jedno z najtańszych, najprostszych i ekologicznych rozwiązań. Drewno jest ekologicznym i odnawialnym paliwem.

KOMINEK KONWEKCYJNY - Idealnie sprawdzi się przy sporadycznym użytkowaniu, w szczególności w okresach przejściowych (wiosna, jesień), kiedy centralne ogrzewanie nie jest używane. Ciepło rozprowadzane jest poprzez nadmuch powietrza.

KOMINEK AKUMULACYJNY - Jest teraz jednym z najbardziej popularnych systemów grzewczych. Jego zasada działania polega na oddawaniu ciepła zgromadzonego podczas palenia się drewna. W kominku wystarczy rozpalić 1-2 razy na dobę a energia cieplna oddawana jest przez 24 godziny. Dzięki czemu w pomieszczeniu mamy komfortową temperaturę przez dłuższy czas.

KOMINKI WODNE / Z PŁASZCZEM WODNYM - To jedno z najciekawszych rozwiązań, które idealnie się sprawdzi między innymi w domach energooszczędnych. Ciepło nie jest emitowane w jednym miejscu, tylko rozpraszane jest po całym domu. W tym wypadku czynnikiem grzewczym jest woda, która jest dystrybuowana do centralnego ogrzewania. W ten sposób oprócz doznań estetycznych, jakie daje nam rozpalony ogień w kominku, mamy również praktyczną funkcję, dzięki której możemy skutecznie ogrzewać nie tylko pomieszczenia, ale i wodę użytkową. W ten sposób mamy dostęp do niedrogiego źródła ciepła

KOMINKI WOLNOSTOJĄCE - Kominki wolnostojące są w ostatnim czasie jednym z częściej wybieranych wariantów w stylowych wnętrzach. Dzięki niebanalnemu wyglądowi pomagają stworzyć wyjątkowe aranżacje. Głównymi zaletami jest łatwość montażu, nie wymagają zabudowy oraz fakt że optycznie zajmują niewiele miejsca.

NA PELLET

To rozwiązanie oszczędne i ekologiczne, ponieważ pellet to także paliwo odnawialne. Ten rodzaj kominka to wygodne rozwiązanie. Nie wymaga donoszenia drewna. Pellet wystarczy wysypać do pojemnika i jest on automatycznie dokładany do paleniska. Wszystko sterowane jest przy pomocy pilota. Daje nam to również możliwość programowania urządzenia z opcją ustawienia godziny włączenia i wyłączenia kominka. Dodatkowo to dwa urządzenia w jednym. Mamy część dekoracyjną, gdzie możemy zrelaksować się przy blasku płomieni w kominku oraz część funkcjonalną — grzewczą. Dzięki czemu niepotrzebna jest specjalna kotłownia.

GAZOWE

Kominki gazowe to idealne rozwiązanie dla klientów ceniących sobie komfort i wygodę. Nie wymagają rozpalania ognia, dokładania drewna, czy usuwania popiołu z paleniska tak jak w przypadku kominków tradycyjnych. Użytkowanie jest banalnie proste, wystarczy usiąść wygodnie i za pomocą pilota możemy włączyć, a następnie sterować wielkością płomienia. Dzięki czemu możemy szybko stworzyć wyjątkową, przytulną atmosferę. Kominki gazowe od razu dają ciepło i bardzo łatwo je wyłączyć. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które nadaje się do każdego wnętrza, jeśli celem jest używanie okazjonalne kominka, a nie ogrzewanie całego domu.

NA BIOPALIWO

Kominki na biopaliwo zyskują na popularności. Ich podstawową zaletą jest niska cena oraz brak konieczności posiadania przewodu kominowego, ponieważ biopaliwo jest całkowicie spalane. Biokominek nie ogrzeje nam całego domu, ale ciepło jakie w nim powstaje, pozwoli na podniesienie temperatury w pomieszczeniu nawet o kilka stopni. Dodatkowo walory estetyczne, jakimi możemy się cieszyć, obserwując żywy ogień, tworzą wyjątkową strefę relaksu.

ELEKTRYCZNE

Kominki elektryczne do doskonała oferta dla ludzi ceniących wygodę, dla których najważniejszy jest klimat i atmosfera.

[ nasza zaleta ]

SZEROKI WYBÓR KOMINKÓW

Profesjonalizm

Doradzimy odpowiedni rodzaj i wersję kominka.

Kreatywność

Wykonamy dla Ciebie wizualizację 3D.

Zawodowolenie

Twój kominek będzie dokładnie taki jaki sobie zaplanujesz.

Zamów wkład kominkowy z montażem, a otrzymasz:

Projekt 3D gratis!

Standardowa cena projektu 1049PLN